Oxford ja keraamika

Blogi

Kommenteeri
Eilne päev möödus Oxfordis. Kui minu mehe jaoks on see reis maratoni turism (ta jookseb täna Londoni maratoni ja just astus uksest välja), siis minu jaoks on see keraamika turism. 
Et mitte veeta terve päev Londonis, siis otsustasime hoopis minna Oxfordi. Kindlasti oli selle otsuse juures oma roll Morse´i krimiseriaalil, mis selle ülikoolilinnakese nii võluvaks on jutustanud. Igatahes algas selle linnaga eeltutvumine sellega, et otsisin üles, kes ja kus keraamikat müüb või sellega tegeleb. Tuleb välja, et Oxfordis on üks väga tõsiselt võetav keraamika galerii Oxford Ceramics (http://www.oxfordceramics.com/), mis esindab üle 100 UK tuntuma keraamiku. Kohapeal selgus aga, et osta saab neist vaid ca 10 eset ja põhirõhk on näitusmüügil, kus hetkel oli üleval Hans Vangsø  vaasid.  Palju inspireerivam oli Illyria Pottery imearmas kauplus (http://illyriapottery.co.uk/). Väga lihtsate vahenditega aga terviklik väljapanek tarbeesemetest ja ehetest. Kõige krooniks on keset väljapanekut suures kausis mõnulev perenaise kass. Esemed ise on lihtsas tehnikas, maalähedased ja kättesaadava hinnaga. Erinevalt Oxford Ceramics galeriis müüdavast, kus hinnad algasid sadade naelte ja lõppesid tuhandetega.
Viimaseks jätsin poolakast stuudiokeraamik  Kina Gorska (www.kinaceramicdesign.com) külastuse.  Tema stuudiot ei ole üldse lihtne leida. Google mapsi järgi jõuan kohale ja maabun ühe peatänava äärse suveniiri poe ette. No ei ole keraamikastuudio! Aga tähelepanelikumal vaatlemisel märkasin kogu muu kirju kraami sees silti, et astu edasi - stuudio on selle poe all keldris! Väike mure muidugi, et stuudio on kinni, sest Kira on puhkusel :( Õnneks hakkas suveniirimüüjal minust kahju ja ta lihtsalt lasi mu stuudiosse sisse vaatama. Väike ja armas stuudio. Kira esemed on kõik imeõhukesed portselanvalu asjad, mis kokku moodustavad paraja kakofoonia. On jõulumunadest, kausikestest kuni teepoti ja küünlajalgadeni :) Aga hea oli ära näha! Olen jälle kogemuse võrra rikkam ja rahul.

Lisa kommentaar

Email again: